Flaksis un Rodionova uzvar Baldonē Vivus.lv MTB maratona 7.posmā

Nedēļas nogalē Baldonē noslēdzās Vivus.lv MTB maratona 15.jubilejas sezona, kurā uzvaras laurus plūca DTG/Mysport komandas braucējs Andžs Flaksis un Carnikavas komandas braucēja Renāte Rodionova.

Sestdienas saulainais rīts solīja ļoti aizraujošu un interesantu Vivus.lv MTB maratona sezonas noslēguma posmu! Uz sacensībām ieradušies gandrīz visi sezonas līderi un ātrākie braucēji. Kopvērtējuma līderi DTG/Mysport braucēji Oskars Muižnieks un Lauris Purniņš šoreiz savus spēku pārbaudīja Itālijas Elbas salā Pasaules čempionātā MTB maratonā. Bet uz starta devās citi ātrākie velobraucēji, kas sezonas laikā sevi pierādījuši un cīnījušies par augstām vietām – Blūms, Bogdanovičs, Krasts, Lūsis, Kļaviņš, Ālītis un vēl daudzi citi.

Šoreiz pirmie trasē devās pusaudžu distances braucēji, uzreiz pēc viņiem distanci uzsāka arī velo entuziasti “Johhny’s Bloom” braucēji. Pēc tam uz starta līnijas devās maratona dalībnieki, kas devās garākajā distancē – 50 kilometri. Kā pēdējie uz starta devās viskuplāk pārstāvētā Latvijas Valsts mežu pusmaratona distances braucēji, kas veica pusi no maratona trases. Riekstukalna specifika un trases sarežģītība bija pārbaudījums visiem distanču braucējiem, taču iegūtās pozitīvās emocijas interesantajā trasē nevienam netraucēja finišēt ar smaidu sejā.

“HRX” Maratona distancē šoreiz savu ātrumu un tehniku meistarīgi parādīja Andžs Flaksis (DTG/Mysport) maratona distanci veicot visātrāk, 2 stundās un 4 minūtēs. Otrajā vietā U-23 grupas līderis Alekss Krasts (Dobeles Dzirnavnieks/FeelFree), bet trešā vieta šoreiz Aleksa komandas biedram Mārim Bogdanovičam.

Aizraujošas sacensības izrādījās HRX maratona distancē sieviešu konkurencē, jo uz starta devās arī pusmaratona distances līdere Renāte Rodionova (Carnikava) un arī šosejas riteņbraucēja, kas šobrīd pārstāv Spānijas komandu Eneicat, sastādot sīvu konkurenci dāmu konkurencē. Šoreiz visātrāk 50 kilometru distanci izdevās veikt Renātei Rodionovai, otrajā vietā Lija Laizāne, bet trešajā vietā kopvērtējuma līdere Beāte Kovgere.

“Latvijas Valsts meži” pusmaratona distancē nepārspēts 25 kilometru distancē palika kopvērtējuma līderis Ģirts Cirvelis (Roadex), otrā vieta Reinim Marksam (Velorīts), trešā Kārlim Kliesmetam (MSĢ/RRS), savukārt sieviešu konkurencē ātrākā Krista Pūcīte (Roadex), otrā Monta Pauloviča, trešajā vietā Evija Ziediņa (KS Sporta klubs).

“Baltais” pusaudžu distancē uzvaras laurus plūca kopvērtējuma līderis Rihards Lozbers, otrajā vietā Kristers Celitāns, bet trešā vieta Bruno Brēdem. Meiteņu konkurencēm ātrākā arī kopvērtējuma līderei Kate Skujiņa, otrā vieta Amandai Reilijai Zariņai, trešā vieta Laurai Kliesmetei.

Tā kā Baldones posms bija pēdējai šajā sezonā, tad tika apbalvoti arī sezonas kopvērtējuma līderi.
2021.gada sezonas kopvērtējuma līderi “HRX” maratona distancē (vīriešu):
1. Oskars MUIŽNIEKS (DTG-MySport)
2. Māris BOGDANOVIČS (Dobeles Dzirnavnieks/FeelFree)
3. Lauris PURNIŅŠ (DTG-MySport)
4. Alekss KRASTS (Dobeles Dzirnavnieks/FeelFree)
5. Sandijs KĻAVIŅŠ (Velo Express Scott)
6. Uldis ĀLĪTIS (DTG-MySport)

2021.gada sezonas kopvērtējuma līderi “HRX” maratona distancē (sieviešu):
1. Beate KOVGERE (EMU Mālpils sporta klubs)
2. Zane ĶELPE MTB (Garkalne)
3. Lauma ČERŅEVSKA (Latvian Cycling Girls)
4. Inna JURŠĒVIČA (SK Priekuļi)
5. Liga ACTINA (LiVelo / Zelta Zeme)
6. Anita ANTONE (Latvian Cycling Girls)

2021.gada sezonas kopvērtējuma līderi Latvijas Valsts Meži pusmaratona distancē (vīrieši):
1. Ģirts CIRVELIS (ROADEX)
2. Artūrs NUMMURS (VELO EXPRESS SCOTT)
3. Ronalds RĪTIŅŠ (VW Komerctransports – Veloprof)

2021.gada sezonas kopvērtējuma līderi Latvijas Valsts Meži pusmaratona distancē (sievietes):
1. Renāte RODIONOVA (Carnikava)
2. Krista PŪCĪTE (ROADEX)
3. Monta PAULOVIČA (ĀdažiVelo)

2021.gada sezonas kopvērtējuma līderi Baltais pusaudžu distancē (puiši):
1. Rihards LOZBERS (DTG-MySport)
2. Bruno BRĒDE (LiVelo/ZeltaZeme)
3. Justs JURKA (VELO EXPRESS SCOTT)

2021.gada sezonas kopvērtējuma līderi Baltais pusaudžu distancē (meitenes):
1. Kate SKUJIŅA (Baltais)
2. Amanda Reilija ZARIŅA (Baldones RN/ĶNSS)
3. Loreta VAISŪNA (Ķekavas NSS)

Paldies visiem dalībniekiem par sezonu un gatavojamies nākamajam gadam!
 

Flaksis un Rodionova uzvar Baldonē Vivus.lv MTB maratona 7.posmā