Ape 100 beidzot Apē!

 

Sestdien, 12. septembrī, Apē aizvadīts LRF 1. kategorijas sacensību VIVUS.lv MTB Maratons 5. posms. 

Kalnu divriteņu braucēji jau trešo gadu varēja baudīt Latvijā vienīgās MTB sacensības, kur 100km distance izveidota vienā aplī, taču šogad pirmo reizi starts tika dots šīs distances idejiskajā mājvietā – Apē. 

Ape 100 ir tā vienīgā reize Latvija MTB sacensībās, kad garajā HRX maratona distancē dodas vairāk dalībnieku kā Latvijas Valsts Meži pusmaratonā, jo, kā saka pasākuma dalībnieki – šis ir leģendārs pasākums, kurā grēks nepiedalīties! 

Atšķirībā no citiem VIVUS.lv MTB Maratons posmiem, Apē pasākums notiek sestdienā un pašā rīta agrumā līdz ar pirmajiem saules stariem. Līdzjutēju gavilēm skanot, uz starta stājas MTB 100 distances dalībnieki. Viņu vidū visa MTB maratona disciplīnas elite ar Oskaru Muižnieku (DTG-MySport) priekšgalā. Viņam izaicinājumu mest atbraucis Igaunijas čempions Peeter Pruus, kurš 2016. gadā izcīnīja Eiropas čempiona titulu MTB maratonā un šobrīd pārstāv profesionālo Itālijas komandu Torpado-Sudtirol.

Starta signāls un sportisti aiztraucas distancē, kas arī šogad no Apes ved pa skaistajām Veclaicenes dabas takām līdz pat Kornetiem un atpakaļ. Ceļā nāksies pārvarēt vairākus Alūksnes augstienes paugurus un Peļļu-Kornetu gravas stāvos kāpumus un nobraucienus.

Pirmajos kilometros nopietnu tempu uzņem DTG-Mysport komanda, kuriem līdzi tur Peeter Pruus un vairāki citi sportisi. Pie 35km atzīmes kopā turas 5 braucēji, bet jau pie 65.km, pēc vairākiem stāviem un gariem kāpumiem, kā līderi aizbrauc Oskars Muižnieks un Andžs Flaksis, kurš ir pasaulē pirmo Ape 100 sacensību uzvarētājs. Aiz viņiem nepilnu minūti brauc un vienatnē cīnās Peeter Pruus. Pēdējos kilometros abiem līderiem izdodas vēl mazliet pieaudzēt pārsvaru un finišu sasniegt pēc 4stundām un 11 minūtēm, kamēr Peeter Pruus izcīna trešo vietu un finišē pēc trasē pavadītām 4 stundām un 15minūtēm.

Dāmu ieskaitē 100 kilometru garo distanci visātrāk pieveic Katrīna Kipure-Jaunslaviete (ZZK), kura aiz sevis atstāj Zani Ķelpi (MTB Garkalne) un Viju Frīdu(TK Sniegpulkstenīte).

MTB 100 distance (vīri)

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Oskars Muižnieks

DTG-MySport

2.

Andžs Flaksis

DTG-Mysport

3.

Peeter Pruus

Torpado-Sudtirol

 

 

MTB 100 distance (dāmas)

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Katrīna Kipure - Jaunslaviete

ZZK

2.

Zane Ķelpe

MTB Garkalne

3.

Vija Frīda

TK Sniegpulkstenīte

 

Ape 100 beidzot Apē!