Par numuru piešķiršanas kārtību VIVUS.LV MTB maratonā

 

Pēdējā laikā esam saņēmuši jautājumus par numuru piešķiršanas kārtību VIVUS.LV MTB maratonā. „Jauni noteikumi - nolikums” tika izstrādāti 2017.gada sezonai (tad tos publicējām), un tādi tie ir saglabājušies līdz šai sezonai. Atgādināsim numuru piešķiršanas kārtības galvenos principus:

 

o      Starta numuri tiek piešķirti tikai tiem dalībniekiem, kuri ir veikuši reģistrāciju Vivus.lv MTB maratons on-line sistēmā saskaņā ar nolikumā paredzēto termiņu! Tikai ar iepriekš piešķirtu starta numuru dalībniekam ir garantēta vieta atbilstošā starta koridorā. 

 

o      Lai pārvietošanos distancē tūlīt pēc starta padarītu pēc iespējas drošāku, numuru piešķiršanas secībai esam izvēlējušies „vidējā”* rezultāta principu. Tas nodrošina situāciju, kad sportisti, neatkarīgi no tā, vai ir piedalījušies, vai nav piedalījušies visos posmos, garantēti saņem „savu” aptuveno vietu - starta numuru. Piemēram, ja sezonas pirmajos divos posmos Jūs ieņēmāt 136. un 124. vietu, bet trešajā posmā nepiedalījāties, jo sievasmātei bija 60 gadu jubileja, tad uz ceturto posmu jūs neatkritīsiet līdz pēdējam koridoram, bet saņemsiet aptuveni 130. -180. starta numuru. Nobīde no jūsu vidējā rezultāta var rasties, jo uz nākamiem posmiem piesakās jauni dalībnieki, kas pēc nolikuma nosacījumiem var „nostāties” virs Jums. Šis bija pozitīvais piemērs. Var izveidoties arī „negatīvais” piemērs. Ja pirmajos divos posmos Jūs izcīnījāt 67. un 62. vietu, bet trešajā posmā jutāties vēl labāk Jun finišējāt 32.vietā, tad uz ceturto posmu, visticamāk, saņemsiet 50. – 70. starta numuru, jo ranga kāpums nebūs tik straujš iepriekš minēto nosacījumu dēļ. Iegaumējiet! Jo lielāks ir Jūsu vidējais rezultāts, jo lielāka nobīde veidosies dalībnieku skaita dēļ…

 

o     Ņemiet vērā, ka uz katru posmu numuru piešķiršanas kārtība atjaunojas. Ja parādās jauni dalībnieki, pēc noteikumiem viņi, iespējams, var saņemt starta numuru virs Jums.

 

o     TOP10 numurus katrā posmā piešķir pēc kopvērtējuma rezultātiem, nevis vidējā rezultāta.

 

o     Dalībniekam mainot distances starp sezonām vai sezonas laikā, viņa rezultātam tiek pieskaitītas 50.vietas (izņemot pēdējo posmu)!

 

o     Par vietas ieņemšanu neatbilstošā koridorā, dalībnieks var tikt sodīts ar 10 minūšu sodu pie sacensību rezultāta!

 

* - vidējo rezultātu aprēķina sezonas laikā izcīnīto vietu summu dalot ar posmu skaitu, kuros dalībnieks ir finišējis.

 

STARTA KORIDORU SADALĪJUMS

NUMURU PIEŠĶIRŠANAS KĀRTĪBA

 

 

 

Par numuru piešķiršanas kārtību VIVUS.LV MTB maratonā