Ar pēdējos gados lielāko startējušo dalībnieku skaitu startējusi Vivus.lv MTB maratona jaunā sezona

Svētdien, 21. aprīlī, ar aptuveni 750 dalībnieku rekordu visās distancēs Ķegumā, atpūtas un sporta centrā “Zelta zirgs” sākās lielākā kalnu divriteņu (MTB) “Vivus MTB maratona” sezona. Uzvaras “Kärcher” 50km maratona distancē svinēja Oskars Muižnieks no “DTG-MySport” un “Giant&Liv team Latvia” komandas braucēja Zane Priede.

Seriāla jaunā sezona pirmo reizi startēja motokrosa trasē Ķegumā, kur šoreiz organizatori bija centušies parūpēties, lai dalībniekiem ir interesantāk, izveidojot trasi gar Zelta zirga atpūtas un sporta centru, izbaudot kalniņus un nedaudz meža ceļus, kā arī trasē tika iekļauts bijušā dzelzceļa sliežu ceļš, kas meta izaicinājumu katram sacensību dalībniekam.

Redzams, ka pēc garās un sniegotās ziemas, riteņbraukšanas cienītāji bija noilgojušies startēt tautas sporta sacensībās. Tas vēlreiz atgādina, ka riteņbraukšana ir viens no plašākajiem tautas sporta velo notikumiem Latvijā, kuros piedalās ne tikai ikdienas un amatieru braucēji, bet arī starptautiskās sacīkstēs augstus sasniegumus guvuši sportisti.

Vēsos, bet saulainos laikapstākļos dažādās vecuma grupās ap 750 MTB braucēji sacentās no dažādām Latvijas vietām un no kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas 5 distancēs:
1) “Kärcher” maratonā,
2) Latvijas Valsts meži pusmaratonā,
3) “Mangaļi” pusaudžu braucienā,
4) “Cido” bērnu braucienā,
5) kā arī vēl atsevišķā grupā – “Tīrs atpūtas brauciens”.

Spēcīgākais dalībnieku sastāvs kā allaž bija “Kärcher” maratona distancē, kur sacentās nepilni 200 MTB braucēji, kas 25km distanci veica divas reizes. Pēc pirmā apļa līderis Cape Epic amatieru klases uzvarētājs Oskars Muižnieks un tur pat arī viņa pārinieks Lauris Purniņš no DTG/MySport  komandas, aiz Laura abi biatlonisti Aleksands Patrijuks (DTG/MySport) un Renārs Birkentāls (Raimax). Pirmais finiša līniju šķērsoja Oskars Muižnieks distanci veicot 1 stundā un 44 minūtēs, otrais Lauris Purniņš, zaudējot 45 sekundes, bet finiša spurtā trešo vietu izcīnīja biatlonists Renārs Birkentāls, kas bija ātrāks par velo komandas Ogre sportistu Sandiju Kļaviņu un biatlonistu Aleksandru Patrijuku.

Sievietēm pirmo uzvaru “Kärcher” maratona distancē  izcīnīja Zane Priede no Giant&Liv team Latvia” komandas. Nepilnas 2 minūtes vēlāk finišēja pagājušās sezonas kopvērtējuma uzvarētāja Evelīna Ermane-Marčenko, bet trešā vieta ZZK komandas braucējai Katrīnai Jaunslavietei-Kipurei

Latvijas Valsts mežu 25km pusmaratonā vīriešiem par godalgotajām vietām norisinājās spraiga cīņa. Distances laikā plecu pie pleca cīnījās juniors Kristers Celitāns (Garām ejot MTB Team) un Ģirts Cirvelis (Roadex), bet spraigajā finiša sprinta duelī  juniors izrādījās ātrāks kā Ģirts un Ģirtam šoreiz otrā vieta. Par trešo vietu arī kārtīgs pirmā posma cienīgs finiša spurts un cīnā par 3.vietu šoreiz cīnījās  veseli 5 dalībnieki – Kristers Raginskis (Engures sportam), Toms Strēlis (NN Sporta klubs/RRS), Aivis Karzons (MTB Nīca), Reinis Markss (mammadaba) un Krists Buncis (Velo Saldus). Ātrākais un pirmā posma 3.vieta šoreiz Kristeram Raginskim. 

Sievietēm LVM pusmaratonā pārliecinoši uzvarēja 2023.gada pusmaratona distances kopvērtējuma līdere Amanda Reilija Zariņa (Baldones riteņbraukšana nodaļa), bet pirmajā posmā Veloprofs.lv komandas braucēja Lelde Ardava nomainījusi distanci uz pusmaratonu un izcīnīja 2.vietu, bet 3.vieta Cape Epic dalībniecei un amatieru kategorijas 2.vietas ieguvēja Krista Pūcīte (Roadex).
“Mangaļi” 13km pusaudžu braucienā meitenēm pārliecinoši uzvarēja Samanta Celitāne (Garām ejot MTB Team), kuras brālis Kristers uzvarēja pusmaratona distancē, otra ātrākā Samanta Roziņa (Latvian Cycling Girls), bet trešā Katrīna Hansone (RRS). Savukārt puišiem  ātrākie šogad VeloLifestyle/SmilteneBJSS komandas braucēji – Mārtiņš Ice, kam šoreiz pirmā vieta un Roberts Judins finišēja 2.vietā, bet trešais ātrākais Raimonds Pilenieks (ĶEKAVAS NSS).

Vivus.lv MTB Maratons ir lielākais MTB maratons Latvijā, kas piedāvā dalībniekiem iespēju būt dabā maratona vai pusmaratona distances garumā jau 18 gadus. Šogad Vivus.lv MTB Maratons norisināsies 7. posmos dažādās Latvijas pilsētās. Lielākā sportiskā intriga ir “Kärcher  Maratona distancē”, kur savas cīņas aizvada elites līmeņa velosportisti. Viskuplāk pārstāvēta ir “Latvijas Valsts Meži pusmaratona distance”, kur savus dueļus realizē kalnu riteņbraukšanas uzlecošās zvaigznes un MTB entuziasti. Jaunākajām atvasēm, atbilstoši savai vecuma grupai, ir iespēja būt dabā “Mangaļi pusaudžu distancē” vai “Cido Kids bērnu braucienā”.

2.,3.posms 25.,26.maijs Opekalnā, Alūksne. Pieteikšanās.

Vivus.lv MTB maratona sezonas kalendārs:
25.05.2024 – 2.posms Alūksne, Opekalns
26.05.2024 – 3.posms Alūksne, Opekalns
06.07.2024 – 4.posms Talsi, Kamparkalns
07.07.2024 – 5.posms Talsi, Kamparkalns
04.08.2024 – 6.posms Cēsis “Latvijas čempionāts MTB maratonā”
07.09.2024 – 7.posms Ape/ Vaste Roosa Igaunija, #MTB100

Foto: Agnis Melderis
 

Ar pēdējos gados lielāko startējušo dalībnieku skaitu startējusi  Vivus.lv MTB maratona jaunā sezona