Kamparkalna Vivus.lv MTB maratona dubultposmos dubļu SPA

9. un 10.jūlijā Talsos norisinājās Vivus.lv Maratona dubultposms, kurā aizraujošā 2 dienu garumā cīnījās labākie Latvijas MTB riteņbraucēji. Kamparkalns velo mīļotiem vienmēr sagādā interesantas un dinamiskas trasītes. Šoreiz pirmajā dienā pārsteigumi gan maratona, gan pusmaratona distancēs. Pirmajā dienā Veloprofs.lv maratona distancē uzvaras svinēja Lauris Purniņš no DTG/Mysport komandas un Lelde Ardava no Veloprofs.lv komandas, bet otrajā dienā uzvaras Oskaram Muižniekam (DTG/Mysport) un Katrīnai Jaunslavietei-Ķipurei no ZZK komandas.

4.posms Kamparkalna virsotnē sākās ar intervālu startu Veloprofs.lv maratona un Latvijas Valsts mežu pusmaratona distancēm. Maratona distances dalībniekiem bija jāmēro 31km gara trase, savukārt pusmaratona dalībniekiem 20km. Neilgi pēc pirmā starta laikapstākļi sāka kļūt ne tik iepriecinoši braucējiem - sāka līt lietus un trasi padarīja pavisam slidenu un izaicinošu. Veloprofs.lv maratona distancē ātrākie DTG/Mysport komandas braucēji – Lauris Purniņš un otrajā vietā Oskars Muižnieks, bet trešā vieta Giant & Liv Team Latvia komandas braucējam Mārim Bogdanovičam. Sieviešu konkurencē ātrākā Lelde Ardava, otrajā vietā Katrīna Jaunslaviete-Ķipure, bet trešajā vietā Beāte Kovgere EMU Mālpils sporta klubs.
Digital Matter icon

Pusmaratona distancē šoreiz intervālu starts un dubļi trasē palīdzēja Patria Bottecchia braucējam Rolandam Zarītim, kurš šoreiz svinēja uzvaru. 5 sekundes zaudējot Rolandam otrā vieta Dako Ziemeļvidzeme braucējam Raineram Zviedrim, bet trešā Artjomam Sergijevičam (Velo Express Scott). Savukārt ātrākās dāmas: 1.veta Ievai Kalniņai (Velorīts), 2.vieta Laurai Ramanei (Bauskas velokomanda), 3.vieta ĀdažiVelo komandas braucējai Montai Paulovičai.

Dateks.lv Pusaudžu distances dalībniekiem Talsos starts visiem kopā. Līdera krekliņš un mājas trasīte šoreiz DTG/Mysport komandas braucējam Rihardam Lozberam, otrajā vietā Alvilam Pētersonam (Riteņvasara), bet trešā vieta Kristam Buncim. Meitenēm ātrākā Laurai Kliesmetei (Baltais), otrā vieta Samatai Celitānei (Velo Express Scott), trešā Katrīnai Hansonei (Baltais).

Savukārt, otrajā dienā dubļi vairs nebija tik daudz, līdz ar to trasītes ātrākas un braucamas. Maratona distances dalībnieki devās 51km garā trasē, bet pusmaratona dalībnieki 27km garā trasē pa Kamparkalna labākajām vietiņām. Pirmie trasē devās Dateks.lv pusaudžu distances dalībnieki, kurā savas līdera dotības vēlreiz apliecināja DTG/Mysport komandas braucējs Rihards Lozbers. Rihards šoreiz parādīja, ka var pacīnīties arī ar visiem maratona un pusmaratona distances dalībniekiem, jo sprinta etapu veica visātrāk, 35 sekundēs.
Digital Matter icon

Veloprofs.lv maratona distancē šoreiz līdera statusu apliecināja Oskars Muižnieks, kurš atrāvās no tuvākās sekotāju grupiņas par 1 minūti un 5 sekundēm, aiz sevis atstājot savas komandas braucēju Lauri Purniņu un Māri Bogdanoviču. Savukārt, sieviešu konkurencē šoreiz ātrākā Katrīna Jaunslaviete-Ķipure, otrajā vietā Leldei Ardavai un trešajā vietā Beātei Kovgerei.

Latvijas Valsts mežu pusmaratona distancē šoreiz pārsteigumu sagādāja juniors Rainers Zviedrs, kas izrāvās un Kamparkalnu pieveica pirmais, otrā vieta kopvērtējuma līderim Ģirtam Cirvelim no Roadex, bet trešais šoreiz Velohooligans/Ķeizari-1 komandas braucējam Aivim Karzonam. Sieviešu konurencē pārmaiņas pjedestālā ieviesa Laura Ramane, kas distanci veica visātrāk, otrā vieta Montai Paulovičai, bet trešā vieta Ievai Kalniņai.

Lielākajā MTB seriālā Latvijā palikuši vairs tikai 2 posmi, kuros dalībnieki cīnīsies par goda pjedestālu. 6.posms Cēsīs, 7.augustā, bet jau 10.septembrī noslēdzošai posms Apē. Apē šogad 100km distance svinēs savu 5 gadu jubileju! Ja vēl neesi braucis Ape 100km, tad noteikti to izdari šogad! Uz tikšanos Cēsīs!

Kamparkalna Vivus.lv MTB maratona dubultposmos dubļu SPA