Bogdanovičs skaistā duelī pārspēj Muižnieku, uzvarot "Ape 100"

Aizvadītajā nedēļas nogalē Apē norisinājās Vivus.lv MTB maratona 6.posms, kas pulcēja vietējos velo mīļus, gan kaimiņus no Igaunijas un Lietuvas. Maratona distancē pirmo reizi šajā sezonā uzvaras laurus plūca Dobeles dzirnavnieka/Feelfree komandas braucējs Māris Bogdanovičs, savukārt dāmām uzvara igaunietei Janelle Uibokand.

Apes posms kā vienmēr sarežģītāks un uz pusi garāks kā citus posmus, jo maratona distances dalībnieki devās 100 kilometru garā distancē! 100 kilometru distance veda caur gleznaino Veclaicenes apvidu, Igaunijas augstienēm, Apes meža taciņām un Alūksnes novada mežiem un takām. Pusmaratona distances dalībnieki veica pusi no 100 kilometru distances. Savus spēkus Apē pārbaudīja arī Baltais pusaudžu distances dalībnieki, paši mazākie braucēji startēja Cido bērnu braucienā, kā arī tie, kas gribēja pamēģināt MTB sacensības, bija iespēja startēt Johhny’s Blooms distancē.

Laikapstākļi lutināja velodraugus un Ape sagaidīja ar saulainu laiku! Pirmie distancē devās 100 kilometru distances braucēji – kopā gandrīz 300 dalībnieku kuplā skaitā. Līderu bariņš distancē turējās kopā, bet līdz finišam par uzvaru cīnījās 2 dalībnieki – vietējais DTG-MySport komandas braucējs Oskars Muižnieks un Māris Bogdanovičs. Uzvarētāju tika noskaidrots tikai pašā finiša spurā Apes mototrasē, kur ātrāks izrādījās Bogdanovičs. Uzvarētājs distanci veica 4 stundās un 5 minūtēs. Bogdanovičam šī ir pirmā uzvara Vivus.lv MTB maratona sacensībās šogad! Trešais finišēja Oskara komandas biedrs Lauris Purniņš, ceturtais Alekss Krasts, pirktais Andžs Flaksis, bet sešinieku noslēdz Sandijs Kļaviņš.

Aizraujošas sacensības izrādījās sieviešu maratona distancē, jo Apē ātrākā izrādījās igauniete Janelle Uibokand, kura distanci 4 stundās un 48 minūtēs, finišējot 37.vietā starp visiem 100 kilometru braucējiem. Otrā vieta Zanei Ķelpei, trešā vieta vietējai alūksnietei Beātei Kovgerei, bet Beāte saglabā līderes krekliņu kopvērtējumā.

Pusmaratona distancē visātrākais Ģirts Cirvelis (Roadex), otrā vieta vietējam alūksnietim Reinim Marksam (Velorīts), bet trešais Artūrs Nummurs no Velo Express Scott komandas.

Pusmaratona sieviešu konkurencē nepārspēta kopvērtējuma līdere Renāte Rodionova, otrā finišēja Monta Pauloviča no Ādaži Velo, bet trešā Roadex komandas braucēja Krista Pūcīte.Pusaudžu distancē uzvara šoreiz Justam Jurkam, otrais Kristers Celitāns, trešā vieta Bruno Brēde. Meiteņu konkurencē pirmā vieta Laurai Kliesmetei, otrā Ievai Kalniņai, bet trešā vieta Loretai Vaisūnai.

Paldies Apes un Alūksnes novadiem par riteņbraucējiem patīkamu vidi un uzņemšanu! Bet tagad laiks gatavoties pēdējam posmam Baldonē! Uz tikšanos 3.oktobrī.

Bogdanovičs skaistā duelī pārspēj Muižnieku, uzvarot Bogdanovičs skaistā duelī pārspēj Muižnieku, uzvarot Bogdanovičs skaistā duelī pārspēj Muižnieku, uzvarot