Talsu pakalnos bez pārmaiņām - uzvar Muižnieks

Talsos aizvadīts VIVUS.lv MTB Maratona 1. posms

            Svētdien, 5. jūlijā, Talsu pievārtes atpūtas kompleksā “Kamparkalns”, aizvadītas 2020. gada sezonas lielākās kalnu riteņbraukšanas sacensības - VIVUS.lv MTB Maratons 1. posms. Kalnu riteņubraucēji sacentās HRX maratona, Latvijas Valsts Meži pusmaratona, Baltais pusaudžu un Johnny Bloom’s veselības distancēs

Ar Vivus.lv MTB maratona 1. posmu atsākas ilgi gaidītā seriāla sezona ko organizatori plāno aizvadīt pilnā apjomā –7 posmus.

Trase Kamparkalnā arī šogad tika īpaši veidota, lai ne tikai HRX maratona distances dalībnieki, bet arī Latvijas Valsts Meži pusmaratona braucēji varētu izbaudīt īstu kalnu riteņbraukšanu pa stāvākiem pauguriem un interesantām meža takām. Ja 2019. gadā, kad šeit notika Latvijas MTB Maratona čempionāts, braucējiem bija jāpievar 700 augstuma metri, tad šogad trases tēvi kopumā atrada gandrīz 1000m, kas Latvijas mērogiem Talsu trasi padara par vienu no grūtākajām mūsu valstī.

Taču, izrādās, ka tas bija tieši tas, ko dalībnieki gaidījuši visu pavasari un trases autors Almants Kalniņš pēc finiša saņēma neskaitāmus pateicības vārdus. 

HRX maratona distancē scenārijs diezgan pierasts pēdējo gadu MTB maratonos - Oskars Muižnieks (DTG-MySport) no starta uzkurina augstu tempu, tādu notur līdz finišam un izcīna uzvaru pār tuvāko sekotāju apmēram 2 minūtes. Daudz interesantāka bija cīņa par pārējām vietām uz goda pjedestāla kopvērtējumā un atsevišķām vecuma grupām, jo smagais finišs Kamparkalna virsotnē mēdz izmainīt vietu izkārtojumu pat pāris pēdējos metros. Otrā vieta Talsu posmā vēl vienam DTG-Mysport komandas dalībniekam Laurim Purniņam, bet trešais Māris Bogdanovičs kurš MTB sacensībās pārstāv Dobeles Dzirnavnieks/FeelFree komandu.

 

HRX maratona distance (vīri)

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Oskars Muižnieks

DTG-MySport

2.

Lauris Purniņš

DTG-MySport

3.

Māris Bogdanovičs
Dobeles Dzirnavnieks/FeelFree

Dāmu konkurencē 2020. gads solās būt intrigām bagāts, jo pēc ģimenes pieauguma pārtraukuma sacensībās atsāk piedalīties Katrīna Jaunslaviete-Kipure (ZZK), kura cīņā par uzvaru Talsos pārspēja Latvijas čempioni Leldi Ardavu (VW Komerctransports – Veloprofs.lv) un Anitu Antoni (Baldones Velokomanda)

HRX maratona distance (dāmas)

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Katrīna Jaunslaviete-Kipure

ZZK

2.

Lelde Ardava

Veloprofs - VW Komerctransports

3.

Anita Antone

Baldones velokomanda

 

Jau pirmais Vivus.lv MTB Maratona posms parādīja, ka cīņa par tradicionālo Cat Aktīvākā braucēja titulu šogad būs īpāši sīva, jo Oskaram nopietnu izaicinājumu pirmajā posmā metis Sandijs Kļaviņs (VeloExpress-Aerify), kurš, daudzo līdzjutēju ovācijām atbalstīts, visātrāk uzbrauca starta kalnā un izcīnīja maksimālo punktu skaitu pirmajā kontrolpunktā. Nākošajos kontrolpunktos gan Oskaram izdevās uzvarēt un iegūt ne tikai HRX maratona distances, bet arī Cat Aktīvākā braucēja līdera kreklu.

Latvijas Valsts Meži pusmaratona distancē dalībniekiem jāpievar 28 kilometri un, šķiet, ka šeit palīdzēja mājas sienas, jo pirmās divas vietas pārliecinoši izcīna Talsu sportisti Gints Lūsis un Kārlis Vanags (abi DTG-Mysport), bet pēc nepilnām divām minūtēm ar jaudīgu finiša spurtu ierodas Mārtiņš Daļeckis (VeloExpress-Aerify), kurš izcīna trešo vietu. Dāmu ieskaitē, tāpat kā pirms gada, nepārspēta palika Madara Fūrmane (Dako Ziemeļvidzeme), otrā Renāte Rodionova (Carnikava), kurai nācās cīnīties ar tehniskām ķibelēm, bet vietu uz goda pjedestāla trešā pakāpiena izcīnija Laura Ramane (Bauskas Velokomanda)

Latvijas Valsts Meži pusmaratona distance (vīri)

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Gints Lūsis

DTG-Mysport

2.

Kārlis Vanags

DTG-Mysport

3.

Mārtiņš Daļeckis

VeloExpress-Aerify

 

Latvijas Valsts Meži pusmaratona distance (dāmas)

 

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Madara Fūrmane

Dako Ziemeļvidzeme

2.

Renāte Rodionova

Carnikava

3.

Laura Ramane

Bauskas Velokomanda

       

 

VIVUS.lv MTB Maratons ir Normāls MTB maratons Latvijas un Igaunijas mežos, kas piedāvā dalībniekiem iespēju būt dabā maratona vai pusmaratona distances garumā jau 14 gadus. Šogad VIVUS.lv MTB Maratons tiek aizvadīts 7. posmos dažādās pilsētās Latvijā un Igaunijā. Lielākā sportiskā intriga ir “HRX Maratona distancē”, kur savas cīņas aizvada elites līmeņa velosportisti. Viskuplāk pārstāvēta ir “Latvijas Valsts Meži pusmaratona distance”, kur savus dueļus realizē kalnu riteņbraukšanas uzlecošās zvaigznes un MTB entuziasti. Pusaudžiem un pieaugušajiem sportiskas atpūtas cienītājiem, atbilstoši savai vecuma grupai, ir iespēja būt dabā “Baltais pusaudžu distancē” vai “Johnny Bloom’s veselības braucienā”.

VIVUS.lv MTB Maratons 2020. gadā turpinās

2. posms 26.07.2020. - Mežinieki, Alūksne
3. posms 09.08.2020. - Žagarkalns, Cēsis 
4. posms 23.08.2020. - Mežezers, Pļaviņas 
5. posms 12.09.2020. - Ape/Vastse Roosa (Igaunija) 
6. posms 03.10.2020. - Riekstu kalns, Baldone
7. posms 17.10.2020. – Milzkalns, Tukums

Talsu pakalnos bez pārmaiņām - uzvar Muižnieks