Muižnieks iztur Bogdanoviča izaicinājumu MTB 100 distancē Apē

Sestdien, 7. septembrī, Apē un Vastse-Roosa (Igaunijā) aizvadīts LRF 1. kategorijas sacensību VIVUS.lv MTB Maratons 7. posms. Kalnu divriteņu braucēji sacentās MTB 100, HRX maratona, Latvijas Valsts Meži pusmaratona un Baltais pusaudžu distancēs.

Apē mīt ļaudis, kuriem patīk darīt parastas lietas neparastā veidā. Iespējams tāpēc, ka Latvijā tie tiek uzskatīti par ziemeļniekiem, bet Igaunijā par dienvidniekiem. Viņi ir savējie gan Latvijā, gan Igaunijā. Tā kādā jaukā vakarā, apenieši, ņēma un sadomāja, ka sarīkos Latvijā un Igaunijā 100 kilometru garas sacensības kalnu divriteņu maratonā. Pirmā sacīkste Latvijas simtgades nokrāsās izdevās spoža un tā MTB aprindās nekavējoties ieguva leģendas statusu, jo tādu dullo, kuri vēlējās paņemt simtiņu salasījās pāri par trīs simtiem. Gads pagājis un MTB 100 leģenda Apē turpinās. Tīkotāju samērīt spēkus distancē tik daudz, ka teju vai jādomā, ka būs kādam jāatsaka. Tie kuri atbrauca bija tik sajūsmināti, ka atzina sacīksti Apē par 2019. gada labāko posmu VIVUS.lv MTB Maratonā.

Pavisam neierasti citu VIVUS.lv MTB Maratons posmu dienas kārtībai, Apē viss notiek sestdienā un pašā rīta agrumā līdz ar pirmajiem saules stariem. Līdzjutēju gavilēm skanot, uz starta stājas MTB 100 distances dalībnieki. Viņu vidū visa MTB maratona disciplīnas elite ar Oskaru Muižnieku (DTG-MySport) priekšgalā. Viņam izaicinājumu mest atbraucis profesionālais velošosejas braucējs, dobelnieks, Māris Bogdanovičs (ZZK). Starta signāls un sportisti aiztraucas distancē, viņiem savā ceļā nāksies šķērsot Latvijas – Igaunijas robežu desmit reizes. Pirmajos kilometros nopietnu tempu uzņem Māris Bogdanovičs, kurš iekrāj minūti lielu pārsvaru pār sekotājiem. Sacīkstes divdesmitajā kilometrā Oskaram Muižniekam izdodas viņu pānākt. Tikmēr par trešo vietu duelējas Kārlis Baltacis (Patria Bottecchia) un Uldis Ālītis (DTG-MySport). Drīz vien Uldim Ālītim gadās tehniska liksta ar aizmugurējo pārslēdzēju un nākas palaist prom Kārli Baltaci. Sešdesmitajā kilometrā abiem līderiem Oskaram Muižniekam un Mārim Bogdanovičam ir izdevies iekrāt desmit minūšu pārsvaru pār sekotāju Kārli Baltaci. Uz to brīdi līdzjutējiem ir sajūta, ka būs sagaidām dramatisks finišs līderu divkaujā, bet citās domās ir Oskars Muižnieks, kurš īsi pirms Dievakalna veic taktisku manevru un atraujas. Māris Bogdanovičs, cenšoties noķert Muižnieku, kļūdās nobraucienā un krīt. Nedaudz vēlāk, mēģinot dzēst atpalicību no līdera, Bogdanovičam nākas iebraukt tā saucamajā “sarkanajā zonā” un ir grūti atgūties. Tikmēr Oskars Muižnieks turpina braukt savā tempā un pārliecinoši sasniedz finišu pirmais, tādejādi savam bagātajam titulu klāstam pievienojot arī MTB 100 uzvarētāja laurus. Dāmu ieskaitē 100 kilometru garo distanci visātrāk pieveic Vija Frīda (TK Sniegpulkstenīte), kura aiz sevis atstāj Zani Ķelpi (MTB Garkalne) un Elīnu Ķiršakmeni (Veloprofs– VW Komerctransports).

 

MTB 100 distance (vīri)

 

vieta

vārds, uzvārds

komanda

 

1.

Oskars Muižnieks

DTG-MySport

 

2.

Māris Bogdanovičs

ZZK

 

3.

Kārlis Baltacis

Patria Bottecchia

 

 

MTB 100 distance (dāmas)

 

vieta

vārds, uzvārds

komanda

 

1.

Vija Frīda

TK Sniegpulkstenīte

 

2.

Zane Ķelpe

MTB Garkalne

 

3.

Elīna Ķiršakmene

Veloprofs - VW Komerctransports

 

 

HRX Maratona distancē sportistiem jāpievar 57 kilometri. Jau no pirmajiem metriem izvēršas sīva cīņa. Ir daudz tīkotāji pēc CAT aktīvākā braucēja ieskaites punktiem. No sākuma vadībā cenšas izvirzīties Reinis Markss (VeloRīts Gulbene), tad vadību pārņem Aleksandrs Patrijuks (DTG-MySport), tad viņu noķer Lauris Purniņš (DTG-MySport) un Nauris Birkentāls (Subaru AD REM Auto MTB). Turpinājumā viņiem piebrauc klāt Jānis Priževoits (VW Komerctransports – Veloprofs.lv). Divus kilometrus pirms finiša Laurim Purniņam un Jānim Priževoitam izdodās atrauties no pārējiem un tā viņi cīnās plecu pie pleca līdz pat pēdējam metram, kur sprintā veiklāks izrādās Lauris Purniņš. Dāmu ieskaitē par pārsteigumu parūpējas Madara Fūrmane (Dako Ziemeļvidzeme), kura savai uzvarai Talsos - Latvijas Valsts Meži pusmaratona distancē nu pievieno uzvaru Apē – HRX Maratona distancē. Atlikušās vietas uz goda pjedestāla ieņem Ingrīda Šmite (Baldones Velokomanda) un Beate Kovgere (Veloprofs – VW Komerctransports).

 

HRX maratona distance (vīri)

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Lauris Purniņš

DTG-MySport

2.

Jānis Priževoits

VW Komerctransports – Veloprofs.lv

3.

Nauris Birkentāls

Subaru AD REM Auto MTB

 

HRX maratona distance (dāmas)

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Madara Fūrmane

Dako Ziemeļvidzeme

2.

Ingrīda Šmite

Baldones velokomanda

3.

Beate Kovgere

Veloprofs - VW Komerctransports

 

Latvijas Valsts Meži pusmaratona distancē braucējiem jāpievar 39 kilometri. No paša starta jau visu cenšas nokārtot sezonas līderis Sandijs Kļaviņš (Pulsaar), kurš sacīksti uzsāk augstā tempā un atraujas no pārējiem. Viņa centieni dod augļus arī turpinājumā un ļauj viņam sasniegt finišu pirmajam. Pēc pāris sekundēm viņam seko Ģirts Cirvelis (Roadex) un vēl pēc pusotras minūtes, savstarpējā cīņā ar komandas biedriem, atlikušo vietu uz goda pjedestāla izrauj Rodžers Petaks (ZZK). Dāmu ieskaitē pārliecinoša ir Santa Sanija Jurgena (Dobeles dzirnavnieks/FeelFree). Otrā Renāte Rodionova (Carnikava) un trešā Lāsma Elza Vaivode (Elkor).

 

O'Learys sprinta izaicinājumā starp HRX maratona un Latvijas Valsts Meži pusmaratona dalībniekiem triumfēja Lauris Purniņš (DTG-MySport) un Santa Sanija Jurgena (Dobeles Dzirnavnieks/FeelFree).

 

Latvijas Valsts Meži pusmaratona distance (vīri)

 

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Sandijs Kļaviņš

Pulsaar

2.

Ģirts Cirvelis

Roadex

3.

Rodžers Petaks

ZZK

       

 

Latvijas Valsts Meži pusmaratona distance (dāmas)

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Santa Sanija Jurgena

Dobeles dzirnavnieks/FeelFree

2.

Renāte Rodionova

Carnikava

3.

Lāsma Elza Vaivode

Elkor

 

Muižnieks iztur Bogdanoviča izaicinājumu MTB 100 distancē Apē