Pirmo reizi Latvijā kalnu divriteņu maratona dalībnieki mēģinās pieveikt 100 kilometru distanci!

Latvijas valsts simtajā jubilejā plašo velosportistu saimi gaida kāds īpašs notikums -  8. septembrī  kalnu divriteņu (MTB) pavēlnieki dosies 100 kilometru distancē pa Apes un Alūksnes novados, kā arī Igaunijas teritorijā izveidoto trasi!

  “Liels izaicinājums sportistiem  būs tas, ka jaunā 100 km distance būs vienā aplī”, saka viens no sacensību organizatoriem, motokluba “Ape” vadītājs  Mairis Levans. Viņš  kopā ar Jāni Baltaisbrenci  tikko atgriezies  no trases plānošanas darbiem, kas nebūt nav viegls darbs pat parastos laikapstākļos.

“Starts un finišs būs 4 km no Apes , Igaunijas ciematiņā Vastse-Roosa, viesmīlīgajā Mežabrāļu sētā. Galvenie pieturas punkti 100 km distancei būs :  Kalekaura ezers, Peļļi, iebraucot  robežas otrā  pusē - Paganamaa, tad  Korneti, Baltiņa  ezeri, Vilku kalns,  Kaķīšu ciems,  atpakaļceļā Raipala ezers, Drusku kalns, Dievakalns, Palpiera ezers, Peļļi, Ape un  visbeidzot finišs  Vastse-Roosa ciemā.  

Pēc Sandra Januša un viņa domubiedru idejas sacensību brauciens vīsies arī caur Apes pilsētas centru, BMX trasi un  pār Jauncikužu laipu,  tādējādi visiem Apes iedzīvotājiem būs iespēja šo sportisko pasākumu vērot.

Velosporta cienītāji savos kalendāros jau  atzīmējuši šo datumu, jo 8. septembris vienlaikus  būs arī Vivus.lv MTB sacensību seriāla tradicionālais, noslēdzošais posms  Apes pusē.  Tajā būs distances dažādiem vecumiem un iespējām-  55km maratons, 35 km pusmaratons, 15 km pusaudžu sacensības, bez tam arī  atbilstoša garuma trasītes  bērniem no 3 vecuma. 

“Ja simts kilometru distances  veidotāji  sākumā plānoja sagaidīt labākajā gadījumā līdz 100 dalībnieku pieteikumiem, tad līdz jūlija beigām to skaits jau pārsniedzis 200”, komentē Mairis

Viņš arī aicina vietējos iedzīvotājus būt atsaucīgiem plānotās distances izveidošanā, atbalstīt pasākumu un ļaut īstenot šo unikālo sacensību norisi, kā arī pieteikties palīgus. Distanci plānots sākt marķēt jau  laikus - augusta vidū.   

“Trase veidota  tā, lai sākumā brauciens būtu kā iesildīšanās.  Tiesa, tā nebūs viegla, jo jau pirmajos  20 kilometros tiks “savākti” 400 augstuma metri. Sportiski grūtākais epicentrs būs Veclaicenes augstākajos pauguros, no kuriem veseli astoņi iekļauti maršrutā. Toties pēdējie 20 km atkal vīsies uz leju,  tā būs distances vieglākā daļa,  tomēr arī interesanta- Vaidavas upes forsēšana, brauciens caur pilsētas centru,” stāsta Jānis Baltaisbrencis. 

 

Sīkāka informācija par sacensību norisi sekos www.mtb-maratons.lv   un plašsaziņas līdzekļos.    

Pirmo reizi Latvijā kalnu divriteņu maratona dalībnieki mēģinās pieveikt 100 kilometru distanci!