2013. gada sezonas 1. posmā uzvar Matīss Preimanis

Matīss Preimanis ar uzvaru atklāj Latvijas kalnu divriteņu (MTB) sezonu Vivus.lv MTB maratonā Ventspilī

Šo svētdien, 21. Aprīlī, Ventspilī, Piedzīvojumu parka teritorijā tika dots oficiāls starts Latvijas MTB sezonas sākumam. Vīriešu konkurencē triumfēja Matīss Preimanis no komandas Alpha Baltic/Unitymaratons.com un sieviešu – Dana Rožlapa no komandas My Sport - Stevens.

Kā jau pirmajām sacensībām ierasts, sacensības tika gaidītas ar lielu nepacietību, jo pēc garās un riteņbraucējiem ne tik draudzīgās ziemas, riteņbraucēji ilgojas atkal izjust sacensību garšu un salīdzināt savu sniegumu ar konkurentiem.

Sacensībās kopumā piedalījās ap 500 dalībnieku, vairāk kā 250 dalībnieku startēja Vivus.lv maratona distancē, kas bija 46 km gara, vairāk kā 220 dalībnieku startēja Latvijas Valsts Meži pusmaratonā un vairāk kā 50 bērnu startēja Superior bērnu velobraucienā.

Kā vēsta sacensību trases autors Kārlis Smilktens, tad pirmais Vivus.lv MTB maratona posms ir veidots, lai dalībniekus „iesildītu” pārējām sacensībām un atbildīgajiem sezonas startiem: „Pēc garās ziemas ne visiem ir bijusi iespēja sagatavoties labā līmenī, tādēļ pirmajās sacensībās trase ir jāsagatavo vieglāka. Tāpat arī dalībniekiem ir jāatjauno savas tehniskās braukšanas prasmes – jāatsvaidzina braukšanas iemaņas pa mežu un uzsēde uz riteņa.”

Pēc pirmā posma, sacensību kopvērtējuma uzvarētājs nākamajā posmā startēs ar Vivus.lv dzelteno Līdera kreklu, savukārt, ātrākā dāma - ar „Zaļā josta” zaļo Līderes kreklu, kas ir šīs sezonas jaunums. Vīru konkurencē nepārspēts palika Matīss Preimanis no Alpha Baltic/Unitymaratons.com komandas ar finiša laiku 1:54:52, otrajā vietā aiz sevis atstājot Dimitriju Sorokinu, Team Rietumu- Delfin +0:00:02, bet trešajā vietā finišā iebrauca Raivis Zīmelis, My-Sport-STEVENS, +0:00:03.

Savukārt dāmu konkurencē kā pirmā finišēja Dana Rožlapa no My-Sport-STEVENS komandas ar finiša laiku 2:25:15, otrajā vietā aiz sevis atstājot Liju Laizāni, RRS/JK 2:32:10, bet trešajā vietā finiša līniju sasniedza Lāsma Ozola, Veikals Veloprofs, 2:37:36.

Latvijas Valsts Meži pusmaratonā uzvaru svinēja Ivo Irbe, Volvo MTB Team, 0:59:35, savukārt dāmu konkurencē uzvaru svinēja Rūta Brakovska, Smiltenes Sporta skola, 1:12:40.

Komandu kopvērtējumā uzvaru izcīnīja Veloprofs komanda, tikai ar četru punktu starpību aiz sevis atstājot My Sport – Stevens komandu otrajā vietā un Gandrs – Merida komandu trešajā vietā.

Nākamais MTB Maratona starts jau 26.maijā Apē – Vivus.lv MTB maratona dzimtenē, kur dalībniekus gaidīs starptautiskas sacensības gan dalībnieku, gan trases ziņā.

Pārējie sacensību posmi:

2.      posms – 26.05.2013. Ape, Apes mototrase

3.      posms -  30.06.2013. Talsi, Kamparkalns 

4.      posms -  28.07.2013. Smiltene, Tepera autotrase

5.      posms - 11.08.2013. Cēsis, Pilsētas stadions

6.      posms - 31.08.2013. Baldone, Riekstukalns – noslēgums un apbalvošanas ceremonija

Visi rezultāti sadaļā rezultāti.

2013. gada sezonas 1. posmā uzvar Matīss Preimanis