Latvijas MTB elite satiekas Pļaviņās

Svētdien, 9. jūnijā, Pļaviņās – sporta centrā “Mežezers”, aizvadīts LRF 1. kategorijas sacensību VIVUS.lv MTB Maratons 3. posms. Kalnu divriteņu braucēji sacentās HRX maratona, Latvijas Valsts Meži pusmaratona un Baltais pusaudžu distancēs. Foto: Agnis Melderis.

 

Velobraucēju aprindās, Pļaviņu vārds jau izsenis tiek izrunāts ar īpašu noskaņu un sacīkstes šeit ir īsts piedzīvojums ikvienam, kurš mīl būt dabā uz divriteņa. Sportistiem ir lieliska iespēja likt lietā savas tehniskās prasmes šaurajās un viltīgajās taciņās, kas vijas augšup un ved lejup. Savukārt, aktīvās atpūtas cienītājiem ir lieliski dabas skati, ko baudīt, cīnoties ar sevi un konkurentiem izvēlētajā distancē. Sacīkšu maršrutā dalībniekiem nākas pārvietoties gan pa kalnu un distanču slēpošanas trasēm, gan biatlona trasi. Acīm paveras Daugavas skati un sirds straujāk pukst rāpjoties Cigoriņā.

Kā ierasts, pirmie uz starta stājās elites sportisti, kuri sacenšas 54 km garajā HRX maratona distancē. Braucējiem priekšā kilometru garš kāpums līdz CAT aktīvākā braucēja pirmajam starpfinišam, kuru visātrāk sasniedz Aleksandrs Patrijuks (DTG-MySport). Turpinājumā viss sāk attīstīties jau pēc šosezon novērota scenārija - iniciatīvu uzņemās Latvijas Riteņbraukšanas Federācijas MTB ranga pirmais numurs - Oskars Muižnieks (DTG-Mysport), kuram seko komandas biedrs Lauris Purniņš. Abi turpina sadarboties un krāt handikapu līdz trases beigu daļā Laurim Purniņam vairs nav spēka turēt līdzi Oskara Muižnieka uzņemtajam tempam. Tikmēr spriedzes pilna norit cīņa par trešo vietu starp Uldi Ālīti (DTG-Mysport), Jēkabu Jaunslavieti (Patria Bottecchia) un ZZK komandas pārstāvjiem Jāni Ozolu un Dmitriju Sorokinu. Pēdējos trīs kilometros, kas ved cauri trases tehniskākajai daļai vīri “sāk šaut bultas” viens pēc otra. Šajā nervus kutinošajā trillerī pacietīgākais un izturīgākais izrādās Uldis Ālītis, kuram pelnīta vieta uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena. Līdz ar savu triumfu Pļaviņās Oskars Muižnieks nostiprina līdera pozīcijas HRX maratona distancē un CAT aktīvākā braucēja ieskaitē.

Dāmām savstarpējā cīņa HRX maratona distancē visbiežāk norisinās neklātienē, kur sportistēm trasē nākas cīnīties ar sevi un vīriem, bet neskatoties uz to laiku pa laikam ir jāpamet acu skatiens pār plecu atpakaļ vai netuvojas konkurente, vai taisnākā posmā jālūkojas uz priekšu ar cerībām ieraudzīt līderi. Šosezon ar savu pārliecinošo sniegumu pirmā numura lomu ir uzņēmusies Lelde Ardava (Veloprofs – VW Komerctransports), kura bija visātrākā arī šodien Pļaviņās, aiz sevis atstājot komandas biedreni Lāsmu Ozolu un Ingrīdu Šmiti (Baldones velokomanda).

HRX maratona distance (vīri)

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Oskars Muižnieks

DTG-MySport

2.

Lauris Purniņš

DTG-MySport

3.

Uldis Ālītis

DTG-MySport

HRX maratona distance (dāmas)

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Lelde Ardava

Veloprofs - VW Komerctransports

2.

Lāsma Ozola

Veloprofs - VW Komerctransports

3.

Ingrīda Šmite

Baldones velokomanda

Latvijas Valsts Meži pusmaratona distancē dalībniekiem jāpievar 28 kilometri. Pirms starta nojaušams, ka cīņa būs sīva un finišā rezultāta starpība būs mērāma sekundēs. Startu izceļ Latvijas Valsts Meži pusmaratona distances līderis Sandijs Kļaviņš (Pulsaar). Aiz viņa komandas biedri un konkurenti no ZZK, ROADEX, ELKOR un Patria Bottechia komandām. Kaskadiera cienīgi triki kādā no nobraucieniem Sandiju Kļaviņu nedaudz attur no cīņas par uzvaru. Tikmēr savus nopietnos nolūkus uz pirmo vietu sāk atklāt Rodžers Petaks (ZZK), kurš tikko atgriezies no nometnes un iesaistās duelī ar Ģirtu Cirveli (ROADEX). Lieliski izbrauktā trases beigu daļa Rodžeram Petakam ļauj triumfēt Pļaviņās. Dāmu ieskaitē, ļoti pārliecinoši, savu Latvijas Valsts Meži līderes kreklu turpina vest Santa Sanija Jurgena (Dobeles dzirnavnieks/FeelFree), kurai kārtējā uzvara kalnu divriteņu sacensībās.

Latvijas Valsts Meži pusmaratona distance (vīri)

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Rodžers Petaks

ZZK

2.

Ģirts Cirvelis

ROADEX

3.

Sandijs Kļaviņš

Pulsaar

Latvijas Valsts Meži pusmaratona distance (dāmas)

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Santa Sanija Jurgena

Dobeles dzirnavnieks/FeelFree

2.

Renāte Rodionova

Carnikava

3.

Vija Frīda

TK Sniegpulkstenīte

Pļaviņās O'Learys sprinta izaicinājumā starp abu distanču sportistiem ātrākie izrādijās Oskars Muižnieks (DTG-MySport) un Lelde Ardava (Veloprofs-VW Komerctransports). Nākamais VIVUS.lv MTB Maratons sacensību posms norisināsies 7. jūlijā Talsos, kas vienlaicīgi būs arī Latvijas Čempionāts MTB maratonā.

VIVUS.lv MTB Maratons ir Normāls MTB maratons Latvijas un Igaunijas mežos, kas piedāvā dalībniekiem iespēju būt dabā maratona vai pusmaratona distances garumā jau 13 gadus. Šogad VIVUS.lv MTB Maratons tiks aizvadīts 7. posmos dažādās pilsētās Latvijā un Igaunijā. Lielākā sportiskā intriga sagaidāma “HRX Maratona distancē”, kur savas cīņas aizvada elites līmeņa velosportisti. Viskuplāk pārstāvēta ir “Latvijas Valsts Meži pusmaratona distance”, kur savus dueļus realizē kalnu riteņbraukšanas uzlecošās zvaigznes un MTB entuziasti. Jaunākajām atvasēm, atbilstoši savai vecuma grupai, ir iespēja būt dabā “Baltais pusaudžu distances” vai “Cido bērnu brauciena” garumā.

VIVUS.lv MTB Maratons 2019. gadā turpinās

  1. jūlijā – Talsos – Latvijas Čempionāts MTB maratonā.
  2. jūlijā - Smiltenē
  3. augustā - Cēsīs
  4. septembrī – MTB 100 - Apē (LV) / Vastse Roosa (EE)