Ar sprintu “Lemberga Hūtē” Ventspilī atklāta Vivus.lv MTB sezona


 

Svētdien, 21. aprīlī, Ventspilī aizvadīts LRF 1. kategorijas sacensību VIVUS.lv MTB Maratons 1. posms. Kalnu divriteņu braucēji sacentās HRX maratona, Latvijas Valsts Meži pusmaratona un Baltais pusaudžu distancēs.

Šogad vairāk par tūkstoti velosportistu un riteņbraukšanas entuziastu mēroja ceļu no Latvijas malu malām uz Ventspils Piedzīvojumu Parku, lai, lieliskos laikapstākļos, aizvadītu Lieldienas, sportojot un aktīvi atpūšoties. Organizatori dalībniekiem bija sagatavojuši ļoti ātru un vietām tehnisku trasi, saglabājot jau tradicionālo starta sprintu Lemberga Hūtē.

Kā pirmie uz starta stājās HRX maratona dalībnieki, kuriem jāpievar 54 km gara distance divos apļos. Ierindā spēcīgākie pašmāju elites MTB braucēji. Visu acu skatieni pievērsti trīskārtējam VIVUS.lv MTB Maratona titula ieguvējam Oskaram Muižniekam (DTG-MySport). Starta kāpienā ātrākais ir viņa komandas biedrs Uldis Ālītis, kurš pateicoties savai iniciatīvai kļūst par CAT aktīvākā braucēja ieskaites līderi. Visu distances gaitu dominē DTG-MySport komandas braucēji, kuri savā starpā sadala vietas uz goda pjedestāla. Dāmu ieskaitē neapturama ir Lelde Ardava (Veloprofs-VW Komerctransports).

Oskars Muižnieks (DTG MySport): “Sacensība ātra, sausa, vējaina. Kopumā cīņa ar sevi. Salīdzinoši agri man izdevās aizbraukt no pārējiem. Skatījos, ka sekotāji necenšas vai arī nevar noķert, tad turpināju braukt savā tempā. Mani komandas biedri pilnībā kontrolēja sacensību. Pirms starta bijām pārrunājuši, ka trases sākumā centīšos aizbraukt, kas arī izdevās. Šosezon plānoju piedalīties visās lielākajās MTB sacensībās Latvijā un Latvijas Čempionātā un tad rudenī kopā ar komandas biedriem doties uz Pasaules Čempionātu MTB Maratonā, kas norisināsies Šveicē. Šosezon man ir jauna komanda, jaunas krāsas. Mums ir ļoti spēcīgs sastāvs un šis ir labs pieteikums lieliskam turpinājumam.”

HRX maratona distance (vīri)
vieta vārds, uzvārds komanda
1. Oskars Muižnieks DTG-MySport
2. Uldis Ālītis DTG-MySport
3. Aleksandrs Patrijuks DTG-MySport

Lelde Ardava (Veloprofs – VW Komerctransports): “Pirmā uzvara jaunā komandā. Ir prieks par iespēju parādīt mūsu skaistās formas. Sapņi piepildās, līdz šim man nekad nav bijusi lillā forma. Vispār ir pagrūti ieskrietes pēc tik garas ziemas, bet Ventspils ir forša vieta un trase ļoti laba.”

HRX maratona distance (dāmas)
vieta vārds, uzvārds komanda
1. Lelde Ardava Veloprofs - VW Komerctransports
2. Ingrīda Šmite Baldones velokomanda
3. Beate Kovgere Veloprofs - VW Komerctransports

Latvijas Valsts meži pusmaratona distancē cīņa norisinājās pēc līdzīga scenārija kā HRX maratona distancē ar vienas komandas dominanci, šajā gadījumā toni trasē noteica Pulsaar pārstāvji. Finišā ātrākais izrādijās Ivo Irbe, bet dāmu ieskaitē triumfēja Santa Sanija Jurgena (Dobeles dzirnavnieks/FeelFree).

Ivo Irbe (Pulsaar): “Ļoti ātra sacīkste. Mēs četratā aizgājām prom. Galvenā cīņas stratēģija bija maksimāli taisīt atrāvienus un priekšā noturēt pēc iespējas vairāk savējos. Beigās nedaudz samisējās, jo doma bija atļaut uzvarēt Sandijam [Kļaviņam], kurš visu sacīksti nostrādāja komandas labā, bet vienā no pēdējiem līkumiem takās nedaudz nesadalijām ceļu un viņam sanāca aizķerties.”

Latvijas Valsts Meži pusmaratona distance (vīri)
vieta vārds, uzvārds komanda
1. Ivo Irbe Pulsaar
2. Sandijs Kļaviņš Pulsaar
3. Zigmārs Zučiks Pulsaar

Latvijas Valsts Meži pusmaratona distance (dāmas)
vieta vārds, uzvārds komanda
1. Santa Sanija Jurgena Dobeles dzirnavnieks/FeelFree
2. Helēna Mūrniece Veloprofs - VW Komerctransports
3. Aiga Paegle Engures Sportam

Ventspilī abu distanču sportisti samērijās spēkiem O'Learys sprinta sekcijā, kur ātrākie izrādijās Oskars Muižnieks (DTG-MySport) un Helēna Mūrniece (Veloprofs - VW Komerctransports). Nākamais VIVUS.lv MTB Maratons sacensību posms norisināsies 19. maijā Alūksnē.

VIVUS.lv MTB Maratons ir Normāls MTB maratons Latvijas un Igaunijas mežos, kas piedāvā dalībniekiem iespēju būt dabā maratona vai pusmaratona distances garumā jau 13 gadus. Šogad VIVUS.lv MTB Maratons tiks aizvadīts 7. posmos dažādās pilsētās Latvijā un Igaunijā. Lielākā sportiskā intriga sagaidāma “HRX Maratona distancē”, kur savas cīņas aizvadīs elites līmeņa velosportisti. Viskuplāk pārstāvēta būs “Latvijas Valsts Meži pusmaratona distance”, kur savus dueļus realizēs kalnu riteņbraukšanas uzlecošās zvaigznes un MTB entuziasti. Jaunākajām atvasēm, atbilstoši savai vecuma grupai, būs iespēja būt dabā “Baltais pusaudžu distances” vai “Cido bērnu brauciena” garumā.

VIVUS.lv MTB Maratons 2019. gada kalendārs

1. posms – 21. aprīlī Ventspilī
2. posms – 19. maijā Alūksnē
3. posms – 9. jūnijā Pļaviņās
4. posms – 7. jūlijā Talsos
5. posms – 28. jūlijā Smiltenē
6. posms – 11. augustā Cēsīs
7. posms – 7. septembrī Apē (LV) / Vastse Roosa (EE)